20-vjeçarja shqiptare humb jetën në një aksident trafiku në Zvicër

admin 0

20-vjeçarja shqiptare humb jetën në një aksident trafiku në Zvicër

20-vjeçarja me inicialet E.I., humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku që ndodhi pasditen e së martën, pranë Moudon.Aksidenti ndodhi në rrugën Route de Berne, afër Moudon (VD), pasi u përplas me një automjet që udhëtonte në drejtim të kundërt, njoftoi policia e Vaud, shkruan 24heures.ch.
Policia bëri të ditur se derisa po lëvizte në drejtim të Payerne (VD) humbi drejtimin e automjetit të tij në rrugën e kundërt. Të dy veturat u goditën përballë në drejtim të Lozanës.
Mejëherë pas aksidentit, ekipet mjekësore dolën në vendin e ngjarjes dhe konfirmuan vdekjen e vajzës shqiptare, përcjell albinfo.ch.Ndërsa shoferi i veturës tjetër është i lënduar rëndë, por jashtë rrezikut për jetën.
Rrethanat e aksidentit ende nuk janë të qarta./Gazeta Sinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *