“HAXHI UDBASHI” flet ne emer te krejt popullit, habiti te gjithe me kete qe sapo tha

“HAXHI UDBASHI” flet ne emer te krejt popullit, habiti te gjithe me kete qe sapo tha

“HAXHI UDBASHI” flet ne emer te krejt popullit, habiti te gjithe me kete qe sapo tha

Haxhi Avdyli flet nē emēr tē krejt popullit: Çdo kosovar ēshtē krenar me Vjosa Osmanin.Deputeti i VV-sē, Haxhi Avdyli e ka hapur fushat,ēn pēr subjektet qē pēr,faqēson me njē postim nē profilin e tij nē Facebook.Si gjithēherē, Avdyli ēshtē kujdes,ur qē me kujdes t’i thur lavde shefave tē tij, Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, qē dikur ishte nē krye tē Listēs Guxo, para se tē bēhej presidente, shkruan lajmi.net.Madje, Avdyli nuk ka hezituar tē flasē edhe nē emēr tē popullit, duke thēnē se Vjosa Osmani e bēn krenar çdo kosovar, brenda e jashtē vendit.Sipas tij, qytetarēt s’e kanē luksin pēr dilema, por qē detyrim,isht sipas tij duhet t’i votojnē kandidatēt e VV-sē dhe listēs Guxo.Postimi i tij i plotē, pa ndēr,hyrje:Me rastin e hapjes zyrtare tē fushatēs para,zgjedhore, uroj qē kjo fushatē tē jetē e qetē e demokratike, ku ballafaqimi i ideve dhe programeve tē mbizotēron baltosjet, shpifjet e suI,met e ulēta.

Besoj fuqishēm qē fryma e 14 shkurtit pēr ndryshim thelb,ēsor nē Qeverisjen e vendit , do vazhdoi edhe nē pushtetin lokal. Qeverisja e mirē me duar tē pastra, me njē Krye,ministēr tē zellshēm e tē pakorruptuar , e me njē Presidente kompetente qē bēn krenar çdo Kosovar brenda e jashtē vendit, krijon pre,misa tē qarta qē kjo frymē do jetē model i Qeverisjes lokale edhe nē Komuna. Prandaj ju ftoj tē dēgjoni me kujdes e respektoni cdo kandidat, por vendosni pēr Modelin tashmē tē etabluar pēr qeverisje jokorruptive, e zhvillim ore .Skemi luksin pēr dilema, e eksperimentime votoni kandidatēt pēr krye,tar e asamble tē #Vetevendosjes dhe Listēs #Guxo. Vota juaj #VV144 do jetē e sigurtē , e menqur dhe pro perspektivēs mē tē mirē komunat tuaja

Leave a comment

Your email address will not be published.