Erdogan ne gjendje te rende shendetesore?! Kerkon ndihme nga Izraeli

Erdogan ne gjendje te rende shendetesore?! Kerkon ndihme nga Izraeli

Erdogan ne gjendje te rende shendetesore?! Kerkon ndihme nga Izraeli

Erdogan ne gjendje te rende shendetesore?! Kerkon ndihme nga Izraeli.Erdogan sērish sē,murē? Presidenti turk kērkon ndihmēn e njē mjeku izraelit.Tē tjera lajme kanē nisur tē qark,ullojnē lidhur me shēndetin e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan.Kohēt e fundit presidenti ka marrē kēshilla mjekē,sore nga njē mjek izraelit, sipas faqes sē internetit Ynet. Mjeku nē fjalē ēshtē profesor Itzhak Shapira, zēvendēs,drejtor i pērgjithshēm i Qendrēs Mjekēsore Sourasky nē Tel Aviv. Shapira kēshillon liderēt botērorē pēr çēshtjet dhe trajtimet mjekē,sore.Lēvizja e presidentit turk ka ndezur sērish zēra pēr shēndetin e tij dhe se mund tē ketē probleme me ze,mrēn, megjithatē nuk ka asnjē informacion zyrtar pēr tē mbēshtet,ur kētē spekulim.Thashethemet pēr shēndetin e Erdoganit shpērthejnē nga imazhet qē dalin herē pas here, qē tregojnē se ai ka vēshtirēsi edhe tē ecē. Megjithatē, Presidenca ka mohuar informacionin dhe ēshtē pēr,pjekur tē bindē se Erdogani ēshtē i shēndetshēm. g.v/abcnews.al

Leave a comment

Your email address will not be published.