E PA PRITUR / Dritan Abazoviq po i del “kunder” Albin Kurtit me kete ide “proserbe”

E PA PRITUR / Dritan Abazoviq po i del “kunder” Albin Kurtit me kete ide “proserbe”

E PA PRITUR / Dritan Abazoviq po i del “kunder” Albin Kurtit me kete ide “proserbe”

Abazoviq ka thēnē se kjo ide ēshtē shumē afēr ideve tē tij personale.“Ideja e Minishengenit ēshtē shumē afēr ideve tē mia personale. Kemi pasur kētē dis,kuti,m edhe nē qeveri. Ka opinione tē ndryshme gjē qē ēshtē no,rmale. Nē qeverinē e kaluar ka pasur ano,nim,izit,et ku Vuçic dhe Rama duan qē tē kr,ijo,het njē supershtet ose diçka tjetēr”, ka thēnē ai.Sipas tij, kufijtē duhet tē bēhen tē pad,uk,shme, por jo tē ndryshohen.“Nēse e ardhmja jonē ēshtē nē BE ajo duhet me qenē e ardhme pa kufij. Nuk jam pēr ndryshimin e kufijve, por jam qē tē bēhen kufijtē e pad,uks,hme. Ta shihni tabelēn “Mirēsevini nē Shqipēri”, “Mirēsevini nē Mal tē Zi”, por jo tē pritni si turistē nēse doni tē shkoni pēr vizitē”, ka deklaruar Abazoviq nē “Opinion”.Siq te gjithe e dime Minishengeni Ballkanik nuk perkrahet nga Albin Kurti por tani po “perkrahet” edhe nga Abazoiq.

Leave a comment

Your email address will not be published.