Tërmet me magnitudë 6.2 ..

Tërmet me magnitudë 6.2 në Tonga

Tërmet me magnitudë 6.2 në Tonga

Tonga është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 6.2, vetëm disa javë pas një shpërthimi shkatërrues vullkanik dhe cunami.

Tërmeti ndodhi 130 milje në perëndim të ishullit Lifuka gjatë pasdites të enjten, kjo bazuar nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara, shkruan 1 News transmeton arbresh.info

Lifuka është pjesë e zinxhirit të ulët të ishujve Ha’apai, i cili u godit rënë në shpërthimin Hunga-Tonga, me disa nga ishujt që panë të gjitha ndërtesat e tyre të vërshohen në cunamin pasues.

Leave a comment

Your email address will not be published.