Mediumi dezinformues pergenjeshtrues i beogradit po perhap panik tek qytetaret – “Shqiptaret kapen me xhandarmerine serbe pasi i vodhen pyjet”

Mediumi dezinformues pergenjeshtrues i beogradit po perhap panik tek qytetaret – “Shqiptaret kapen me xhandarmerine serbe pasi i vodhen pyjet”

Mediumi dezinformues pergenjeshtrues i beogradit po perhap panik tek qytetaret – “Shqiptaret kapen me xhandarmerine serbe pasi i vodhen pyjet”

Mediumi dezinformues pergenjeshtrues i beogradit po perhap panik tek qytetaret – “Shqiptaret kapen me xhandarmerine serbe pasi i vodhen pyjet”.Mediumi dezinformues i Beogradit: Iuf,tē nē kufi, shqiptarēt suI,muan poI,icinē serbe pasi vodhēn pyjet.Njē medium jo shumē i besueshēm i Serbisē shkruan se njē “Iuf,tē e vogēl” ka ndodhur nē kufirin mes Kosovēs dhe Serbisē.Sipas mediumit serb “Kurir”, mē shumē se 200 pI,umba janē shkrepur nē mes tē shqiptarēve tē cilēt kishin hyrē nē male pēr tē prerē dru iIe,galisht dhe poI,icēve serb.“Kur kanē parē poI,icinē qē patrullojnē zonēn, kanē hapur z ja,rr me au toma,tik, por poI,icia ēshtē kundērpērgjigjur. Ndonēse hajdutēt e pyjeve kanē ikur me traktorē nē territorin e Kosovēs, vendi ku kanē prerē pyllin nē mēnyrē tē pali gjshme ka qenē njē “vērshim” i vērtetē pI,umbash sepse kanē qēlluar edhe pjesētarēt e poI,icisē dhe hajdutēt e pyjeve”, thuhet nē raportimin e “Kurir”.Sipas kētij mediumi, veprime tē tilla tē shqiptarēve qē hyjnē nē malet e tyre pēr tē prerē dru iIe gal,isht ka mjaft shpesh. Rastelica ēshtē njē vendbanim shumē afēr komunēs sē Podujevēs, nē anēn tjetēr tē kufirit me Serbinē.

Leave a comment

Your email address will not be published.