Emisari amerikan Gabriel Escobar i shkon ne zyre serish presidentes Osmani – Ja se cfare u bisedua kesaj rradhe

amerikan Gabriel Escobar i shkon ne zyre serish presidentes Osmani – Ja se cfare u bisedua kesaj rradhe

Emisari amerikan Gabriel Escobar i shkon ne zyre serish presidentes Osmani – Ja se cfare u bisedua kesaj rradhe

Emisari amerikan Gabriel Escobar i shkon ne zyre serish presidentes Osmani – Ja se cfare u bisedua kesaj rradhe.Escobar i shkon sērish nē zyre Osmanit.Presidentja e Kosovēs, Vjosa Osmani, gjatē ditēs sē mērkurē ka takuar sērish tē dē,rguarin e Shteteve tē Bashkuara tē Ame,rikēs pēr Ballkanin Perēndimorē, Gabriel Escobar.Ajo pēr,mes njē postimi nē rrjetin social Twitter ka njoftuar pēr takimin tē cilin e ka zhvilluar.“U takuam sot me tē dēr,guarin e Shteteve tē Bashkuara, Gabriel Escobar, nē ditēn e tij tē fundit nē Kosovē. Shpreha pēr,kushtimin tonē tē palēkundur nē marrē,dhēniet Kosovē-ShBA dhe presim me padurim rritjen e bashkē,punimit nē fushat me interes tē pēr,bashkēt”, ka shkruar Osmani.Ndērkaq, pēr,faqēsuesi Special i Shteteve tē Bashkuara pēr Ballkanin Perēndimor, Gabriel Escobar dhe i dērguari posaçēm i Bashkimit Evro,pian pēr dialogun Kosovē-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatē ditēs sē mērkurē pēr,fundojnē vizitēn tri ditore nē Kosovē./Demokracia.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.