Ja fjalet e kelyshit Vuçiq per takimin me emisarin amerikan Escobar dhe Lajçak – Ja kurthi qe po pergatitet

Ja fjalet e kelyshit Vuçiq per takimin me emisarin amerikan Escobar dhe Lajçak – Ja kurthi qe po pergatitet

Ja fjalet e kelyshit Vuçiq per takimin me emisarin amerikan Escobar dhe Lajçak – Ja kurthi qe po pergatitet

Ja fjalet e kelyshit Vuçiq per takimin me emisarin amerikan Escobar dhe Lajçak – Ja kurthi qe po pergatitet.Escobar e Lajçak nē Serbi, ja çfarē thotē Vuçiq pas takimit me ata.Presidenti i Serbisē, Aleksandar Vuçiq i ka quajtur “tē rēndēsishme” bisedimet nē takimin qē pati me emi,sarēt Gabriel Escobar dhe Mirsolav Lajçak.Vuçiq ka publikuar njē foto,grafi nē llogarinē e tij nē Instagram, ku shihet me Escobar dhe Lajçak, pērcjell Demokracia.com.“Bisedime tē rēndēsishme”, ka shkruar Vuçiq krahas kēsaj fotografie.Vlen tē pēr,mendet se dy diplomatēt e lartē perēndimorē kanē qēndruar nē Kosovē pēr tre ditē rresht ku kanē takuar liderēt e vendit dhe krerēt e partive opozitare.Temē kryesore qē ēshtē diskutuar gjatē kētyre takimeve ka qenē Asociacioni i komunave me shumicē serbe.Emisarēt kanē deklaruar se marrē,veshja e arritur pēr kētē çēshtje duhet tē zbatohet, nē mēnyrē qē tē arrihet njē marrē,veshje finale mes dy vendeve./Demokracia.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.