Lajçak pas perfundimit te takimit me Vuçiqin tregon se per çfare biseduan – Po habiten te gjithe nga fjalet e tij

Lajçak pas perfundimit te takimit me Vuçiqin tregon se per çfare biseduan – Po habiten te gjithe nga fjalet e tij

Lajçak pas perfundimit te takimit me Vuçiqin tregon se per çfare biseduan – Po habiten te gjithe nga fjalet e tij

Lajçak pas perfundimit te takimit me Vuçiqin tregon se per çfare biseduan – Po habiten te gjithe nga fjalet e tij.Lajçak pēr,fundon takimin me Vuçiqin, tregon se pēr çfarē biseduan.Emisari i BE-sē pēr dialogun Kosovē-Serbi, Mirsollav Lajçak ka dhēnē detaje pas takimit me pre,sidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Lajçak pērmes njē shkrimi nē llogarinē e tij nē Twitter, ka thēnē se me Vuçiq pati njē diskutim konstruktiv dhe thelbēsor nē lidhje me dialogun mes dy vendeve, pēr,cjell Demokracia.com.“Sapo pēr,fundova njē diskutim konstruktiv dhe thelbēsor me presidentin e Serbisē, Aleksandar Vucic, nē Beograd pēr rrugēn pēr,para nē Dialogun e lehtēsuar nga BE-ja pēr normalizimin e marrē,dhēnieve”, ka shkruar Lajçak.Vuçiq, pērveç Lajçakut e ka takuar edhe emisarin ame,rikan pēr Ballkanin Perēndimor, Gabriel Escobar.Lajçak dhe Escobar kanē qēndruar nē Kosovē pēr tre ditē ku janē takuar me liderēt e shtetit dhe krerēt e partive opozitare./Demokracia.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.