SKANDALOZE/ Ja detajet se si u arratis Radojçiqi – Si neper filma

SKANDALOZE/ Ja detajet se si u arratis Radojçiqi – Si neper filma

SKANDALOZE/ Ja detajet se si u arratis Radojçiqi – Si neper filma

SKANDALOZE/ Ja detajet se si u arratis Radojçiqi – Si neper filma-“U largua me veturē” – poI,icia jep detaje se si u shpētoi Radojçiqi nga duart.Gjatē ditēs sē djeshme u raportua se Milan Radoiçiq i ēshtē arratisur PoI,icisē sē Kosovēs nē pikēn kufitare mes Kosovēs dhe Serbisē nē Bērnjak.Nē raportin 24 orēsh PoI,icia ka dhēnē detaje se si Radojçiq u shpētoi nga duart..PoI,icia njofton se gjersa zyrtarēt poI,icor ishin duke e verifikuar, i njējti me veturē ēshtē larguar mbrapa nē drejtim tē Serbisē.“PKK Bērnjak 03.02.2022 – 15:40. Njē i dyshuar mashkull/Serb (nē hyrje nē Kosovē), gjersa zyrtarēt poI,icor ishin duke e verifikuar, i njējti me veturē ēshtē larguar mbrapa nē drejtim tē Serbisē. Bazuar nē verifikimin e kryer i dyshuari ēshtē i kērkuar nē bazē tē urdhēr a rre,stit tē lēshuar nga gjy,kata”, ka bērē tē ditur poI,icia nē raportin 24 orēsh.Ndaj Radojçiq ēshtē hapur rasti “Pengim i personit zyrtar nē kryerje tē detyrēs”.Radojiçiq ishte shpallur nē kērkim pēr rastin e v ra,sj es sē Oliver Ivanoviqit. I njējti pas njē kohe ishte fshirē nga lista e kērkimit me vendim tē pro,ku rorit qē po e hetonte çēshtjen. Pas njē kohe Pro ku,roria Speciale sērish e ka vendosur nē listēn e personave tē kērkuar.Para disa javēve, SHBA e sanksionoi atē dhe disa zyrtarē tē tjerē tē Listēs Serbe.

Leave a comment

Your email address will not be published.