Takimi Vuçiq, Escobar dhe Lajçak – Ja gjithçka qe duhet te dini rreth ketij takimi

Takimi Vuçiq, Escobar dhe Lajçak – Ja gjithçka qe duhet te dini rreth ketij takimi

Takimi Vuçiq, Escobar dhe Lajçak – Ja gjithçka qe duhet te dini rreth ketij takimi

Takimi Vuçiq, Escobar dhe Lajçak – Ja gjithçka qe duhet te dini rreth ketij takimi.Vuçiq nē takimin me Escobarin dhe Lajçakun diskutuan pēr dialogun dhe stabilitetin nē rajon.Presidenti i Serbisē, Aleksandar Vuçiq, ēshtē takuar me tē dērguarin special ame,rikan Gabriel Escobar, si dhe pēr,faqēsuesin special tē BE-sē, pēr dialogun Kosovē-Serbi, Miroslav Lajçak.Sipas mediave serbe, Vuçiq nē takim ka falēnderuar Escobarin dhe Lajçakun pēr angazhimin e tyre pēr tē vazhduar dialogun mes Kosovēs dhe Serbisē, pērcjell Klankosova.tv.Tutje Vuçiq i ēshtē prezantuar faktorit ndērkombētar se ”Serbia respekton pēr,pjekjet e tyre pēr stabilizim tē rajonit, dhe se tē dy zyrtarēt japin njē kontribut tē madh nē qasjen e tyre pragmatike dhe angazhimin pēr tē siguruar njē atmosferē neu,traliteti nē procesin e dialogut”.Takim me Escobar dhe Lajçak pati mbrēmē edhe krye,tari i Kuvendit tē Serbisē, Ivica Daçiq, tē cilēt patēn po tē njējtēn temē diskutimi.

Leave a comment

Your email address will not be published.