Dënimi ish ministrit, Rama bën njoftimin e papritur, ja cfare paralajmeron

Dënimi ish ministrit, Rama bën njoftimin e papritur, ja cfare paralajmeron

Dënimi ish ministrit, Rama bën njoftimin e papritur, ja cfare paralajmeron

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot një konferencë për shtyp sot në orën 11:30. Krah tij do të jetë inistrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka.

Nuk dihet ende nëse kryeministri do të komentojë për dënimin e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, apo do të fokusohet vetëm te çështjet e politikës së jashtme.

Por ajo që dihet është se sigurisht që gazetarët do të bëjnë pyetje lidhur me këtë ngjarje.

Deri tani Rama nuk ka bërë asnjë reagim lidhur me dënimin e ish ministrit të tij të Brendshëm, ndërkohë që SHBA reagoi duke nxitur drejtësinë të ndëshkojë pandëshkueshmërinë.

“U bëjmë thirrje institucioneve gjyqësore që të vazhdojnë të demonstrojnë se askush – pavarësisht partisë, pozitës apo pasurisë – nuk është mbi ligjin. Jo më pandëshkueshmëri.”

Leave a comment

Your email address will not be published.