E FUNDIT/ Paraqitet Radoiçiq, flet ne arrati pasi ia doli te ikë – Ja fjalet e tij

E FUNDIT/ Paraqitet Radoiçiq, flet ne arrati pasi ia doli te ikë – Ja fjalet e tij

E FUNDIT/ Paraqitet Radoiçiq, flet ne arrati pasi ia doli te ikë – Ja fjalet e tij

E FUNDIT/ Paraqitet Radoiçiq, flet ne arrati pasi ia doli te ikē – Ja fjalet e tij:Radoiçiq flet nē arrati pasi ia doli t’i ikē PoI,icisē sē Kosovēs.Nēnkryetari i Listēs Serbe, Milan Radoiçiq, pērgjatē ditēs u raportua se ēshtē arra,tisur nga PoI,icia e Kosovēs nē pikēn kufitare nē Bērnjak, gjatē kohēs sa tentonte tē futej nē Kosovē.Radoiçiq, siç raportojnē mediet serbe, ēshtē deklaruar pas kēsaj ngjarjeje thotē se e ka mēsuar nga mediat qē ka ur,dhēr pēr, siç e quan ai, “pērndjekje politike”, shkruan lajmi.net.“Nga tē gjitha kjri,met qē janē pērpjekur tē m’i atribuojnē nē tē kaluarēn, ky ēshtē mē i çuditshmi, i cili vetēm dēshmon se sa tē dēshpēruara dhe tē pafuqishme janē kukullat shqiptare dhe mentorēt e tyre tē huaj”, citohet tē ketē deklaruar i arra,tisuri serb.Ai ka pērmendur edhe dēbim pērgjithmonē nga Kosova, duke thēnē se nuk do tē heq dorē sē kthyeri.Milan Radoiçiq ēshtē njē nga dy personat qē janē nē listēn e sa,nksioneve tē vendosura nga Shtetet e Bashkuara tē Ame,rikēs.Radoiçiqi madje konsiderohet si i dyshuari kryesor pēr v ra,sjen e Oliver Ivanoviqit.

Leave a comment

Your email address will not be published.