Ndahet nga jeta futbollisti shqiptar, bie pa ndjenja në fushë sapo filloi te luante

Ndahet nga jeta futbollisti shqiptar, bie pa ndjenja në fushë sapo filloi te luante

Ndahet nga jeta futbollisti shqiptar, bie pa ndjenja në fushë sapo filloi te luante

Një ngjarje është shënuar në Greqi. Ka ndërruar jetë gjatë një ndeshje futbolli, futbollisti shqiptar Aleksandër Lambi.

Ishte minuta e parë e sfidës, ku Lambi, bie pa ndjenja në fushën e lojës. Të gjithë lojtarët, mjekët e të dyja skuadrave u stabilizuan për të ardhur në ndihmë. I riu është dërguar në spital, por për fat të keq, nuk ka arritur të mbijetonte, duke ndërruar kështu jetë.

Lambi, cilësohej si një futbollist mjaft i talentuar dhe ishte në pronësi të ekipit grek Apolon Smirnis, ndërsa së fundmi, ishte i huazuar te skuadra e Liupoli, ekip që militon në kategorinë e 3 të kampionatit grek.

Leave a comment

Your email address will not be published.