Përplaset autobusi, 8 të vdekur dhe 15 të plagosur

Përplaset autobusi, 8 të vdekur dhe 15 të plagosur

Përplaset autobusi, 8 të vdekur dhe 15 të plagosur

Të paktën tetë persona vdiqën dhe 15 të tjerë u plagosën në një aksident me autobus të dielën pranë vendpushimit popullor meksikan të Kankunit, thanë autoritetet.

Autobusi i kompanisë ADO mbante rreth 45 pasagjerë, disa prej të cilëve shtetas të huaj, sipas mediave lokale, shkruan NDTV transmeton arbresh.info

Automjeti po shkonte drejt Kankunit nga qyteti Merida, në shtetin fqinj të Jukatanit.

Sipas informacioneve paraprake, autobusi u përmbys pasi goditi një kamion që po punonte në trenin turistik Maja që qeveria po ndërton në zonë.

Paramedikët dhe shërbimet e shpëtimit shkuan në vendin e përplasjes, duke transferuar disa nga të plagosurit në Spitalin e Përgjithshëm të Kankunit.

Kankun është një nga destinacionet kryesore të plazhit në Meksikë dhe frekuentohet nga turistë vendas dhe ndërkombëtarë.

Leave a comment

Your email address will not be published.