Loshi: Haradinaj e ka mizën pas veshi, liberalizimi ka ndodhur në kohën kur ai ishte kryeministër

Loshi: Haradinaj e ka mizën pas veshi, liberalizimi ka ndodhur në kohën kur ai ishte kryeministër

Loshi: Haradinaj e ka mizën pas veshi, liberalizimi ka ndodhur në kohën kur ai ishte kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të mërkurën në seancën e jashtëzakonshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje kishte deklaruar se Kosova do të ketë liberalizimin e vizave dhe do të pranohet në Evropë pasi të largohen nga pushteti ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Ju keni shkuar aq larg sa i keni thënë Kosovës si të largohet UÇK-ja ka me na pranu Evropa, kanë me na dhënë liberalizimin, ku e keni liberalizimin, ku e keni ju lutem, ju keni hy derë me derë keni thënë vetëm t’i largoni këta të UÇK-së, komandantët, qeveria e komandanteve, pronto komandantët, ku jeni bre, kush është duke ju pritë. Sot po lavdëroheni që nuk po harxhoni, nuk po harxhoni se keni mbetë mbyllur, ku është liberalizimi i vizave çka ju tha ambasadorja e Francës para dy-tre ditësh, jeni mbyt”, ka thënë Haradinaj.

Këtë dekaratë të Haradinajt e komentoi publicisti Liri Loshi, i cili ta se deklarata është e pavërtët dhe se nuk ka force politike në Kosovë që është kundër UÇK-së, përveç Listës serbe.

Leave a comment

Your email address will not be published.