Kapet ne rrenë Vjosa Osmani publikisht – Ja per cfare na genjeu

Kapet ne rrenë Vjosa Osmani publikisht – Ja per cfare na genjeu

Kapet ne rrenë Vjosa Osmani publikisht – Ja per cfare na genjeu

Kapet ne rrenē Vjosa Osmani publikisht – Ja per cfare na genjeu.“Znj. Osmani gēnjeu prapē publikisht, kopje tē jaknēs Helly Hansen s’ka nē ‘Viva Fresh’”Presidentja e Kosovēs Vjosa Osmani nē intervistēn e fundit nē televizionin publik tha se mediat kanē shpēr,ndarē njē lajmē tē rremē pēr rrobat e saj tē skijimit, duke thēnē se vesh,jet e skijimit nuk kanē kushtuar me mijēra euro, por ato i ka blerē 15 euro nē Viva Fresh.Por sipas Elena Uka-Bogējani, presidentja ka gē,njyer, duke theksuar se jaknja e Prindonit ēshtē e markēs Helly Hansen, brand kjo norvegjeze, jakne kjo e cila kushton 200 euro, siç thotē ajo, kur norvegjezēt e blejnē njē jakne tē tillē, dēshirojnē tē pēr,çojnē mesazhin se ia arritēn tē blejnē njē jakne tē tillē.“Per kete shtune nja 15 min ia kushtova prape pre,sidentes dhe rrenes se saj te radhes. Jaknen qe Peridoni e ka vesh eshte e markes se Helly Hansen, marke apo brand Norvegjes qe ketu skandinavet i blejne kete brand kur duan te perqojn mesazhin se ia mrritem. Jakna ne fjale ka mund te kushtoj afersisht 200 euro dhe ku une e kam pro,blemin eshte se pse po rren Vjosa qe rrobat keni ble ne viva fresh?”, ka shkruar Uka-Bogējani, pērcjell Demokracia.com.Postimi i plotē:

Per kete shtune nja 15 min ia kushtova prape presidentes dhe rrenes se saj te radhes. Jaknen qe Peridoni e ka vesh eshte e markes se Helly Hansen, marke apo brand Norvegjes qe ketu skandi,navet i blejne kete brand kur duan te perqojn mesazhin se ia mrritem. Jakna ne fjale ka mund te kushtoj afersisht 200 euro dhe ku une e kam problemin eshte se pse po rren Vjosa qe rrobat keni ble ne viva fresh?Ska aspak te keqe nese Peridoni ka blere nji jakne Helly Hansen sepse keni te ardhura qe ju mund te investoni ne rroba skijimi me kualitet.Nuk e kuptoj pse mundohesh ta mohosh kētē?Dmth ti edhe jeton mire, por edhe mo,hon faktin qe jeton mire, pse? TI nuk je njeri i rendomt, ke mjete qe te kesh nji jete me te mire sesa shumica ne Kosove.Eshte e cuditshme si ky shtete qe paska qene aq keqe i udhehequr prej qeveritareve te meparshem ty Vjose te ako,modoj ne Marigona Hill dhe Helly Hansen skijim jakne per Peridonin tond ?Helly Hansen kopje ska ne Viva Fresh por askund ne Kosove por edhe as ne alla Turski variant, si e di kete eshte pikerisht nga detajet e jaknes qe Peridoni e ka vesh. Dmth po e rren publikun prape, dhe nuk e kuptoj pse ne kete rast? /Demokracia.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.