Reagimi I Serbes Kur Sheh Në RTS Flamurin E Republikës Së Kosovës: Çka Është Kjo?

Reagimi I Serbes Kur Sheh Në RTS Flamurin E Republikës Së Kosovës: Çka Është Kjo?

Reagimi I Serbes Kur Sheh Në RTS Flamurin E Republikës Së Kosovës: Çka Është Kjo?

Albin Tahiri sot mbylli garimin e tij në sllallom të madh në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pekin. Ai u rendit në mesin e 30 më të mirëve nga 89 garues gjithsej.

Arritja e tij më e madhe në këtë Olimpiadë Dimërore ishte vendi i 15-të në disiplinën e kombinimit alpin, shkruan Gazeta Express.

Garimi i tij është transmetuar edhe në Radio Televizionin e Serbisë, bashkë me flamurin e Republikës së Kosovës.

E kjo, siç duket i ka penguar një gazetareje serbe, e cila ka reaguar në profilin e saj në Twitter.

“Zonja dhe zotërinj, RTS paraqet para jush. Çka është kjo?”, ishte reagimi i saj

Leave a comment

Your email address will not be published.