Rrefimi i “Kobres” per nje aksion sebashku me Agim Ramadanin – Ja si u koordinuan sebashku

Rrefimi i “Kobres” per nje aksion sebashku me Agim Ramadanin – Ja si u koordinuan sebashku

Rrefimi i “Kobres” per nje aksion sebashku me Agim Ramadanin – Ja si u koordinuan sebashku

Rrefimi i “Kobres” per nje aksion sebashku me Agim Ramadanin – Ja si u koordinuan sebashku.“Kobra” tregon si e v ra,nē komandantin serb nē Koshare, si u koordinuan me Agim Ramadanin.Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatē be,tejēs sē Koshares, nē emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin nē RTV Dukagjini ka rrēfyer detaje interesante nga Iuf,ta nē Kosovē.Vllasi ka thēnē se nē ditēn kritike tē 11 prillit tē vitit 1999, njēri nga zēvendēskomandantēt nga vija e parē e frontit i kērkon ndihmē Agim Ramadanit.“Agim Ramadanit i thonē se jemi nē pozitē shumē tē vēshtirē, do tē na shfa,rosin tē gjithēve. Agimi nē atē moment thotē se tē kthehemi ne dhe t’u ofrojmē ndihmē”.“Kobra” thotē se ai nuk ishte fort dakord mē kētē ide dhe ia propozoi njē ide alternativē Agim Ramadanit.“Unē thashē se duhet tē japim koordinatat shpejt dhe tē godasim, ndoshta do tē ndikon psikologjikisht te ar,miku, dhe forcat qē po suI,mojnē pozicionet tona ndoshta do tē tērhiqen. Agimi mē tha “jo se dita ēshtē e gjatē”. Agimi pastaj mē tha nēse ta merr mendja shko me “Kobrat” asgjēso mor,tajat nē Oplas”, tha ai, pērcjell Telegrafi.Ai rrēfen mē tej se nē zbatim tē urdhrit tē Agimit, gjatē Iuf,timeve kanē v ra,rē njē komandant tē ush tri,sē serbe.“Ne kemi pasur leje tē hapim zja,rr pa urdhēr tē zinxhirit komandues, vetēm nēse vērejmē se ēshtē komandant i ush tri,sē serbe. Pēr fat tē mirē tonin ne i dēgjonim duke biseduar sepse kishim pisha para dhe nuk mund tē vē,reheshin. Komandanti i tyre del nē livadh dhe Fadil Maloku sapo e vēren gjuan mbi tē dhe e v re,t. Ishte pa ar m,ē dhe kapelēn e kishte nē krah. Fadili nga frika se mos nuk e ka v ra,rē ka vazhduar tē shtie mbi tē”, tregon mē tej Naser Vllasi./Telegrafi/

Leave a comment

Your email address will not be published.