“A E Di Se Na Ke Borxh”, Zbulohet Mesazhi I Autorit Para Se Të Vriste Prek Tonajn Në Lokal

“A E Di Se Na Ke Borxh”, Zbulohet Mesazhi I Autorit Para Se Të Vriste Prek Tonajn Në Lokal

“A E Di Se Na Ke Borxh”, Zbulohet Mesazhi I Autorit Para Se Të Vriste Prek Tonajn Në Lokal

Mbrëmjen e kaluar Prek Tonaj, punonjës i Ujësjellësit Shkodër mbeti i vrarë në një lokal në fshatin Grudë e Re. Nga hetimet e deritanishme dhe dëshmitë e personave që kanë qenë në lokal është zbuluar se autori ka hyrë i vetëm brenda në lokal dhe ka vrarë Tonajn, ndërsa një person tjetër e priste jashtë. Sipas “BW” autori i cili ishte i maskuar dhe mbante kallashnikov në dorë sapo ka hyrë në lokal iu është drejtuar njerëzve:

Mos lëvizni, se ju vrava. Spostohuni!
Pas kësaj ai i është drejtuar Prek Tonajt dhe i ka thënë:

A e di se na ke borxh?
Pas kësaj ai ka qëlluar disa herë me kallashnikov dhe më pas është larguar. Ndërkohë dje u raportua se autori kur ka hyrë brenda në lokal i ka thënë viktimës emrin mbi të cilin është kryer vrasja

Leave a comment

Your email address will not be published.