Është Fallso”/ Rama Përplaset Me Qytetarin: Mijëra Familje Shqiptare Do Të…

Është Fallso”/ Rama Përplaset Me Qytetarin: Mijëra Familje Shqiptare Do Të…

Është Fallso”/ Rama Përplaset Me Qytetarin: Mijëra Familje Shqiptare Do Të…

Kryeministri Rama ka replikuar me qytetarët në lidhje me shembjet në zonën e “5 Majit në kryeqytet.
Rama shprehet se banorët e kësaj zone që i janë shembur shtëpitë do marrin bonusin e qirasë dhe më pas do të përfitojnë metër për metër aq pronë sa kanë pasur.

“Për banorët e “5 majit” nuk ka asnjë kontrate fallso, do merrni bonusin e qerase dhe me pas do merrni meter per meter aq sa keni pasur, ne kushte njeqind here me te mira, ne nje lagje te re. Prandaj durim dhe besim, sepse po te ishim nga ata qe i leme njerezit rrugeve sot do ishin akoma rrugeve mijera familje qe u preken nga termeti”, shkruan Rama

Leave a comment

Your email address will not be published.