A po sillet Vjosa Osmani njejtë si Hashim Thaçi? Flet ish kryeministri

A po sillet Vjosa Osmani njejtë si Hashim Thaçi? Flet ish kryeministri

A po sillet Vjosa Osmani njejtë si Hashim Thaçi? Flet ish kryeministri

A po sillet Vjosa Osmani njejtē si Hashim Thaçi? Flet ish kryeministriIsh-kryeministri Avdullah Hoti, nē emisionin Pressing tē T7, ka thēnē se pre,sidentja Vjosa Osmani po sillet njējtē si ish-pre,sidenti para saj, Hashim Thaçi.Sipas Hotit, kur Thaçi kri,tikohej i lēshonte kēshilltarēt e vet pēr tē sharē e fyer deputetēt e opozitēs.Flasin ekspertēt: Ja pasojat qē mund tē bartin ushtarēt e FSK-sē, nēse de,mobilizohen arbitrarishtNē situata tē ngjashme si kjo e Thaçit, sipas Hotit, edhe Vjosa Osmani po vepron njējtē si para,ardhēsi i saj.“Ajo (Osmani) po sillet saktē si para,ardhēsi i saj, qē kur e kritikon dikush, i lēshonte kēshill,tarēt e vet pēr t’i sharē e fyer deputetēt e opozitēs. Tē njējtēn gjē ēshtē duke e bērē kjo”, ēshtē shprehur Hoti.“Roli i saj ēshtē i uni,fikimit, kur tē kritikon dikush pa tē drejtē, pre,sidentja del publikisht dhe i jep sqarimet. Komunikon me publikun dhe jep pēr,gjigje pēr kritikat qē i janē bē”, ka thēnē Hoti.“Ajo nuk e bēn kētē, por i lēshon kēshill,tarēt e vet dhe me gjuhēn mē tē ulēt e mē fyese i kundēr,vihen opozitēs”, ka thēnē Hoti.Ish-krye,ministri gjithashtu tha se Osmani e ka lēnduar vetēn kur e ka shkarkuar Valdete Dakēn.“Besoj qē e ka lēnduar vetēn nē fillim tē mandatit me shkarkimin e krye,tares sē KQZ’sē”, shtoi Hoti.

Leave a comment

Your email address will not be published.