“Mos e perdorni TikTok-un” – Paralajmerimi nga Rusia qe po habit qytetaret

“Mos e perdorni TikTok-un” – Paralajmerimi nga Rusia qe po habit qytetaret

“Mos e perdorni TikTok-un” – Paralajmerimi nga Rusia qe po habit qytetaret

“Mos e perdorni TikTok-un” – Paralajmerimi nga Rusia qe po habit qytetaret.“Mos pērdorni TikTok”, Rusia paralajmēron trupat: Mund tē dalin sekretet ush ta,rake.Zyrtarēt e lartē tē sigurisē nē Rusi kanē nisur njē fushatē sensibilizuese pēr trupat e tyre ush ta,rake, duke i kērkuar qē tē mos pērdorin TikTok-un. Arsyeja ēshtē frika e daljes sē sekreteve ush ta,rake.Ush tri,a Ruse ka publikuar postera ku shihet njē ush ta,r qē i thotē “Nyet” (Jo) njē celulari me logon e TikTok-ut nē tē.Fushata vjen nē mes tē frikēs se Rusia mund tē pushtojē sē shpejti Ukrainēn. Sipas krye,ministrit britanik, Boris Johnson, “faktet tregojnē se Rusia po planifikon Iuf,tēn mē tē madhe nē Evropē qē nga viti 1945”.Sipas tij tē gjitha shenjat janē se plani tashmē ka filluar. Johnson thekson se sipas informacioneve tē inteligjencēs britanike, Rusia synon tē nisē njē pushtim qē do tē rrethojē krye,qytetin ukrainas Kievin.Vlerēsimet mē tē fundit nga qeveria ame,rikane theksojnē se rreth 169,000 dhe 190,000 trupa ruse janē vendosur tani pērgjatē kufirit tē Ukrainēs, si nē Rusi ashtu edhe nē Bjellorusinē fqinje, por kjo shifēr pēr,fshin edhe rebelēt nē Ukrainēn lindore.Zyrtarēt perēndimorē kanē para,lajmēruar javēt e fundit se Rusia mund tē pērgatitet pēr tē pushtuar nē çdo kohē, por Rusia i ka mohuar pretendimet, duke thēnē se trupat po kryejnē stērvitje ush ta,rake nē rajon.

Leave a comment

Your email address will not be published.