Presidenti ukrainas flet per here te pare pas situates se fundit

Presidenti ukrainas flet per here te pare pas situates se fundit

Presidenti ukrainas flet per here te pare pas situates se fundit

Presidenti ukrainas flet per here te pare pas situates se fundit.Presidenti ukrainas flet pēr herē tē parē pas pu,shtimit rus: Nuk jemi frikēsuar.Pre,sidenti i Ukrainēs, Vladimir Zelensky ēshtē deklaruar pēr herē tē parē pas pu,shtimit tē Donbasit nga Rusia.“Nuk jemi frikēsuar”, ka thēnē ai, transmeton Demokracia.com.Agjencia e lajmeve AFP transmeton deklaratēn e Zelenskyt pasi qē Rusia njohu si re,publika dy qytetet pro-ruse, Donetskun dhe Luhanskin.“Pres mbēshtetje tē pastēr nga Perēndimi”, citohet tē ketē thēnē tutje pre,sidenti ukrainas.“Kufiri ndēr,kombētar i Ukrainēs do tē mbetet i njējtē, pavarē,sisht nga njohja e terri,toreve se,paratiste nga Rusia”, tha ai.Ai shtoi se kufijtē e Ukrainēs janē tē sigurt.Lidhur me lēvizjen e Rusisē pēr tē njohur terri,toret e shkēputura si tē pavarura, Zelensky tha se kjo ishte njē shkelje e dukshme e Marrē,veshjes sē Minskut.Mediat raportuan se fjalimi i tij zgjati mē pak se 5 minuta. /Demokracia.com/

Leave a comment

Your email address will not be published.