Sekretari amerikan Blinken i jep ‘goditjen’ e fundit Rusise qe nuk e priste askush

WASHINGTON, DC - SEPTEMBER 17: U.S. Secretary of State Antony Blinken listens as U.S. President Joe Biden speaks during a conference call on climate change with the Major Economies Forum on Energy and Climate, in the South Court Auditorium in the Eisenhower Executive Office Building on September 17, 2021 in Washington, DC. (Photo by Al Drago/Getty Images)

Sekretari amerikan Blinken i jep ‘goditjen’ e fundit Rusise qe nuk e priste askush

Sekretari amerikan Blinken i jep ‘goditjen’ e fundit Rusise qe nuk e priste askush

se qe nuk e priste askush.Blinken anulon takim me Lavrov: “Nuk ka kuptim, sepse pu,shtimi ka filluar”.Sekretari ame,rikan i Shtetit Antony Blinken ka anuluar takimin me ministrin e Jashtēm rus Sergei Lavrov, i cili do tē zhvillohej tē enjten nē Gjenevē, transmeton Demokracia.com.Blinken tha nē njē konferencē shtypi me ministrin e Jashtēm u,krainas Dmitry Kuleb se njē takim me Lavrov nuk kishte mē kuptim “sepse kushti pēr takimin ishte qē pu,shtimi rus i Ukrainēs tē mos fillon,te, dhe filloi”. /Demokracia.com/ u shpreh sekretari i shtetit Blinken: “Nuk ka kuptim, sepse pu,shtimi ka filluar”.

Leave a comment

Your email address will not be published.