O ZOT! Dalin pamjet: Konvoji rus bëhet “shkrumb e hi” nga forcat ajrore ukrainase

Dalin pamjet: Konvoji rus bëhet “shkrumb e hi” nga forcat ajrore ukrainase

Dalin pamjet: Konvoji rus bëhet “shkrumb e hi” nga forcat ajrore ukrainase

Një konvoj rus dhe disa mjete të tjera ushtarake janë djegur në afërsi të Kherson të Ukrainës.
Kështu ka bërë të ditur gazetari i Kyiv Independent, Illia Ponomarenko, nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Twitter’.

“Pranë Khersonit, një konvoj ruse i dërguar në ferr nga sulmet ajrore të Ukrainës”, thuhet në postimin e tij.

Leave a comment

Your email address will not be published.