Publikohen pamjet: Kështu goditi Ushtria ruse një banesë me civil në Kiev

Publikohen pamjet: Kështu goditi Ushtria ruse një banesë me civil në Kiev

Publikohen pamjet: Kështu goditi Ushtria ruse një banesë me civil në Kiev

Janë bërë publike pamjet kur një predhë ruse ka goditur një ndërtesë banimi me civil në qendër të kryeqytetit të Ukrainës, Kievit.
Shërbimi emergjent i Ukrainës ka thënë se një predhë ruse ka goditur një ndërtesë banimi në qendër të Kievit.

Në videon e shpërndarë nga shërbimi mediatik i Presidentit Volodymyr Zelenksy shihet raketa që shpërthen në një banesë private, duke shkaktuar tym dhe gërmadha në dhomën e ndejës, shkruan The Guardian.U publikuan pamje të dëmtimit të ndërtesës shumëkatëshe edhe nga pjesa e jashtme, ku një pjesë e konsiderueshme e saj shihet e shkatërruar. Numri i të lënduarve ose të vdekurve të mundshëm ende nuk dihet.

Më poshtë keni videot:

Leave a comment

Your email address will not be published.