Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë

Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë

Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë

Ukraina do të mbyll kufijtë e saj me Rusinë dhe Bjellorusinë, njoftoi të kryeministri ukrainas Denys Shmyhal.

Nëpërmjet një video deklarate të postuar në Telegram, Shmyhal tha se vetëm qytetarët e Ukrainës do të mund të kalojnë nga Rusia dhe Bjellorusia në Ukrainë.Ai nuk tregoi se kur do të hynte në fuqi mbyllja e kufirit./

Leave a comment

Your email address will not be published.