3 Receta Shtëpiake Që Ju Ndihmojnë Në Jashtëqitjee…

admin 0


3 Receta Shtëpiake Që Ju Ndihmojnë Në Jashtëqitjee

Pini një lugë gjelle vaj ulliri me pak lëng limoni. Ajo është e mirë për t’u konsumuar në mëngjes apo disa orë pas një vakti. Ky është një iilaç në shtëpi që shpejt do të aktivizojë organet e tretjes.
Uji i ngrohtë me limon
Shtrydhni lëngun e një limoni në një gotë me ujë të ngrohtë, pijeni këtë përzierje dhe ju mund të pini këtë pije si një parandaluese për të parandaluar vështiirësiitë gjatë procesit të tretjes.
Sodë të pjekur me ujë të vakët

Vendosni një gjysmë lugë çaji sode buke në një gotë me ujë të vakët. Ky kombinim është i njohur edhe për shkak se shumë njerëz e përdorin atë në mënyrë për të zbutur tretjen e kkeqe.
Mos harroni të përdorni vetëm sode farmaceutike të cilat mund të gjenden në të gjitha farmacitë, kjo recetë nuk është e rekomandueshme për ata që kanë ulçeer në stomak.

Gjithashtu, mos harroni në lidhje me përbërësit e tjera të shëndetshme të tilla si perime, fruta, ujë dhe drithërat me krunde që ju duhen për të hyrë në organizmin tuaj në baza ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *