5 Sëmundjee Që Lëngu I Majdanozit I Trajton Më Së Miri

admin 0

5 Sëmundjee Që Lëngu I Majdanozit I Trajton Më Së Miri

Majdanozi është një erëz e pasur me shumë lëndë ushqyese, por kur konsumohet si lëng rritet përthithja e këtyre mineraleve dhe vitaminave.
Nëse do të pini një gotë nga lëngu që do ju tregojmë më poshttë, ju do të ndiheni të ngopur për shkak të përmbajtjes së madhe të fibrave , por do të merrni gjithashtu enzimat, antiioksidanntët, mineralet dhe elementët e tjerë të dobishëm.
Këtu janë 5 përfitimet shëndetësore të lëngut të majdanozit!
1. Kundër erës së kkeqe të gojës
Vuanni nga haliitozaa ose era e kkeqe e gojës? Majdanozi mund të ndihmojë!
Majdanozi është i pasur me klorofil, i cili ndihmon në neutralizimin e bakktereeve duke bërë që fryma juaj të jetë e freskët.
2. Shëndeti i kockave
Majdanozi përmban nivele të larta të vitaminës K, një lëndë ushqyese thelbësore që parandalon frakturat dhe ruan e densitetin e kockave.
3. Përmirëson tretjen

Vaji esencial i majdanozit dhe majdanozi, përdoren për trajtimin e çrregulliimevee dhe simptomave të ndryshme gastrointestinale, duke përfshirë konstiipacionnin, fryrjen e barkut dhe ndjesinë e të vjeellës.
4. Shëndeti kardiovaskular
Lëngu i majdanozit mbron zemrën tuaj. Kjo për shkak të sasisë së saj të lartë të vitaminës C, vitaminës E, beta-karotenit dhe antiioksidanntëve të ndryshëm. Radikkaleet e lira neutralizohen duke u ulur kështu rreziikuu i zhvillimit të sëmunddjevee të zemrës. Gjithashtu, lëngu i majdanozit është një burim i mirë i folateve, një element kiimik që kunndërveepron përhapjen dhe efektet e molekulave të homociisteeinës, të cilat mund të shkaktojnë dëmee të konsiderueshme në enët e gj akut. Njerëzit që pinë lëng majdanozi në mënyrë të rregullt janë më pak të prirur për atake të papritura në zemër .
5. Iilaç për infekksioneet e veshkave
Majdanozi mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar inflammacioniin e fshiikëzës, gurëve në veshkja etj.
Receta:
2 lugë gjelle mjaltë
1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të freskët
1 mollë
Lëngun e një limoni
1 tufë majdanoz
1/4 filxhan uji
Përgatitja:

Kombinoni mollën, majdanozin, lëngun e limonit, xhenxhefilin dhe mjaltin në një blender me 1/4 gotë ujë.
Shtrydheni derisa të formohet një masë homogjene dhe konsumojeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *