A e ka kapur Ilirin me femra te tjera Monika Kryemadhi habit me shprehjet e saj: Vetëm një budalla

admin 0

A e ka kapur Ilirin me femra te tjera, Monika Kryemadhi habit me shprehjet e saj: Vetëm një budalla

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI ishte e ftuar se fundmi ne emisionin radiofonik “Ndryshe” ne TOP Albania Radio dhe ka folur atu rreth jetes se saj private apo marredhenien me bashkeshortin e saj, Ilir Meten.
Ne bisede ne studio me Palomen u prek nder te tjerat edhe ceshtja e te qenurit feminist e ketu ishte fjala per Ilirin.
Biseda mes tyre ishte kjo:
Paloma: Thonë, po thonë, ato gojëligët se Iliri është shumë feminist, madje ka qëlluar se i keni bërë zap ato femrat e Ilirit…
Monika: Me thënë të drejtën është shumë feminist sepse vetëm një mashkull i mirë mund të pëlqejë femra, një budalla nuk i pëlqen femrat.
Paloma: Domethënë… ti e lejon?
Monika: Po sigurisht… pse jo?!
Paloma: Nuk e ke problem që ta shikosh me një femër në zyrë?
Monika: Pse çfarë do bëjë në zyrë?
Paloma: Të jetë aty afër… të jenë me njëri-tjetrin…
Monika: Mos ngatërro zyrën… ato gjërat e tjera afër-afër bëhen në vend tjetër…
Paloma: Po në hotel nuk do ta kapim!
Monika: Po pse, çfarë rëndësie ka?! Eksperiencat janë të domosdoshme.
Paloma: Bravooo Mona!
Gjithashtu ajo e mbyll këtë diskutim duke përmendur se sek si nuk është dashuri. Dashuria është shumë më e fortë, shumë më e fortë se pushteti dhe është shumë më e fortë se paraja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *