Aksident tr agjik në rrugën Fushë Krujë-Laç, humb j etën një person dhe 2 të pl agosur

admin 0

Krujë – Një ak sident tr agjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç ku si pasojë e përpl asjes ka ndërruar j etë A. S., 46 vjeç dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve pasagjerët D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Sipas pol icisë për këtë ak sident është a rrestuar në flagrancë D. S., 40 banues në Krujë dhe B. M., 52 vjeç, banues në Has. Aks identi ka ndodhur në orën 22:40, në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç, ku D. S., duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, është përp lasur me mjetin tip “Ford”, me drejtues A. S., 46 vjeç, banues në Pukë e më pas me mjetin tip “Audi”, me drejtues B. M., i cili drejtonte mjetin në gjendje të de hur.

Njoftimi i p olicisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të P olicisë Durrës, ar restuan në flagrancë shtetasit D. S., 40 banues në Krujë dhe B. M., 52 vjeç, banues në Has, pasi më datë 23.01.2021, në orën 22:40, në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç, shtetasi D. S., duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, është përp lasur me mjetin tip “Ford”, me drejtues shtetasin A. S., 46 vjeç, banues në Pukë e më pas me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin B. M., i cili drejtonte mjetin në gjëndje të de hur.

Si pasojë e përp lasjes ka ndërruar j etë shoferi i mjetit tip “Ford”, A. S., 46 vjeç dhe ndodhen në spi tal nën kujdesin e mjekëve pasagjerët në mjet, shtetaset D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Grupi hetimor po heton për të për të përcaktuar rrethanat e aks identit dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *