Aleksandar Vuçiq Përfundon Në Spital Dhe Ndahet Lajmi I Hidhur

admin 0

Sërbia Në Zi / Aleksandar Vuçiq Përfundon Në Spital Dhe Ndahet Lajmi I Hidhur

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, në orët e vona të së premtes është shtruar në spitalin ushtarak në Beograd pas disa problemeve kardiake.
Në mesditën e sotme ka folur këshilltarja e tij, duke treguar që gjendja e Vucic është stabile, dhe se do të mbahet në spital për kujdes shtesë. /
“Ky program është dashur të prezantohet nga Presidenti Vuçiq, por ai nuk po ndjehet mirë dhe do t’i drejtohet publikut në 48 orët e ardhshme”, citohet të ketë thënë Sinisha Mali.

Po sipas mediave serbe, ministri serb i Financave ka falënderuar presidentin serb për siç ka thënë “vizionet e Vuçiqit nga viti 2014 që lehtësuan ndjeshëm pozicionin e Qeverisë në situatën aktuale”.
“Shumë faleminderit Vuçiqit icili nuk është këtu me ne për arsye shëndetësore…”, ka thënë ndër tjerash Mali.
Megjithatë, ministri serb nuk ka dhënë detaje tjera në lidhje me shëndetin e presidentit Vuçiq.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *