Alma Lama ‘Ofendon’ Albin Kurtin Dhe VV-Në:”Po Harron Deri Dje E Ke Dj’egur Kuvendin” !!!

admin 0


Alma Lama ‘Ofendon’ Albin Kurtin Dhe VV-Në:”Po Harron Deri Dje E Ke Dj’egur Kuvendin” !!!

Ish- deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Alma Lama ka reaguar pas gjuhës që përdori Ardian Kastrati, ndaj presidentes Vjosa Osmani.Ai ka shkruar se asgjë nuk është kjo gjuhë, krahasuar me atë që e kishte përdorur Vetëvendosje ndaj saj.
“Kurrgje gjuha e ketij deputetit qe ka cituar Faik Konicen, krahasuar me gjuhen rru gacerore qe ka e perdorur kunder meje keta fa langat e populizmit!”, ka shkruar ajo.Ndryshe, gjuha e përdorur nga Ardian Kastrati nxiti reagime të shumta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *