Berat Buzhala I Jep Nje “Goditje” Albin Kurtit Qe As Ai Nuk E Priste – “Skifter Ne Prishtine, Pule Pas Darkave Ne Bruksel.”

admin 0

Berat Buzhala I Jep Nje “Goditje” Albin Kurtit Qe As Ai Nuk E Priste – “Skifter Ne Prishtine, Pule Pas Darkave Ne Bruksel.”

Gazetari dhe analisti i njohur njekohesisht edhe pronari i Televizionit 7 Berat Buzhala ka ardhur me nje deklarate te fuqishme kundrejt Albin Kurtit kryeministrit te vendit tone ku i ka thene se ai po sillet si skifter ne Prishtine kurse si pule ne Bruksel. Ja deklarata e tij e plote:
“Skifter ne Prishtine, pule pas darkave ne Bruksel.
Ne Prishtine kriminel i luftes Vucici dhe shoket e tij, ne Bruksel Thaci, Veseli e Selimi.
Ne Prishtine nacionalist, ne Bruksel socialdemokrat.
Albin Kurti“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *