Bërnabiq: Albin Kurti do ti marrë në qafë Kosovarët, duhet me largu urgjentisht

admin 0

Bërnabiq: Albin Kurti do ti marrë në qafë Kosovarët, duhet me largu urgjentisht

Cilësia e jetës së të gjithë qytetarëve në Kosovë varet nga dialogu me Beogradin, dhe kjo është arsyeja pse unë u befasova nga deklarata e kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, se dialogu është vetëm në vendin e gjashtë ose shtatë në prioritetet e tij.
Kështu tha kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq.
Kjo e fundit deklaroi se “çdo politikan pragmatik mendon së pari për cilësinë e jetës së qytetarëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *