Bjordi nuk ia doli! Humb jetën fëmija 6 muajsh, për të cilin u kërkua ndihmë

admin 0

Bjordi nuk ia doli! Humb jetën fëmija 6 muajsh, për të cilin u kërkua ndihmë

“Fëmijët janë dhuratë e çmuar që Zoti ia jep njeriut. Dashuria për ta është e mbjellë në shpirtin e njeriut. Sot me zemer te thyer ju njoftoj se Bjordi im nuk është më ne mesin tone, at e deshti Allahu me shumë se une.”
Ky është njoftimi i dhimbshëm që nëna e Bjordit e dha sot.

Bjordi ishte 6 muajsh dhe që nga lindja kishte një problem shëndetësor. Edhe pse u trajtua në Turqi, pas një kohe gjendja iu përkeqësua përseri, dhe këto ditë shumë qytetar ndihmuan dhe apeluan që të ndihmohet familja për ta trajtuar edhe një herë vogëlushin tashmë të ndjerë. Bjordi fatkeqësisht nuk ia doli!
Njoftimi i nënës së Bjordit:

Kur e kuptova qe jam shtazane desh u çmenda nga gëzimi sepse i dua femijet shumë shumë, kam kaluar nje shtatëzani perfekte perveq momentit final aty kam pas shumë probleme gjatë lindjes me operacion e pastaj 3 dit kam qene ne intenzive, pasi e mora pak veten ashtu e operuar jam kujdes per Bjordin edhe pse disa her varra më është kapluar me gjak por ska pas rendesi me rendesi ishte Bjordi im i bukur qe u dashurova me sytë e tij,me aromen e tij,me butësin e tij thjesht ai tani ishte fryma ime që unë i kisha dhënë jetë dhe qaja nga gëzimi ishte ndjenja më e bukur që ma ka dhon Zoti gjersa knaqesha që e kisha në kraht e mi vjen doktorresha dhe mē thotë që kemi dyshime që ka probleme shëndetesore djali juaj, un shokova per një moment dhe e dërgova te mjeku dhe e kuptova qe djali im ka problem me zemer aty mu rrenua bota, po prap mora forcen per me gjet sherimin sepse une jam nane, jam femen ,jam heroin.

Më erdh mundesia nga shteti e derguam djalin ne Turqi gati 4 muaj syt e mi skan pa gjum duke shpresuar qe djali do të behet më mire, dhe djali u bë mirë pas dy operacioneve ai prap u bë i fort djali im tash ishte mirē e u kthyem në Kosove. As 10 ditë nuk nejti Bjordi në shpi filloj prap me ju keqësu gjendja e dergum ne Spitalin e Prishtines. Edhe aty janë munduar me gjdo kusht me i gjet shërim por fatkeqesisht infeksioni ja kishte kapluar gjith trupin gjë që ishte e pamundur me e transferu diku tjeter.
E sot unë ndjeva ftohtesi në trupin e tij Bjordi im i bukur ndërroj jetë u be melaqe me krahe. Ky është caktimi i Allahut e unë jam besimtare duhet me pas gajret e shpirti i tij le te prehet ne paqe. Dua që kushdo qe e lexon këtë status ti falenderoj nga thellësia e shpirtit per gjdo ndihme dhe lutje që është bo per Bjordin tem për gjithsecilin jam mirenjohese edhe falenderuse gjithmone.
Zoti ju bekoft dhe ju ruajt inshallah.🤲🤲🤲🙏😢👼 BJORDI jem u kon luftarak shumm👼 Ai u kon engjulli jem..💙🤲🙏👼


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *