Presidenti ukrainas: Ne do të fitojmë

Presidenti ukrainas: Ne do të fitojmë Presidenti ukrainas: Ne do të fitojmë Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy ka mbajtur një konferencë për shtyp dhe tha se vendi i tij do të triumfojë mbi forcat ruse. ipas medieve të huaja, ai tha se forcat qeveritare ende kontrollojnë Kievin dhe “pikat kyçe rreth qytetit”. Zelenskyy deklaroi se forcat… Continue reading Presidenti ukrainas: Ne do të fitojmë

LAJM i fundit!! Putin i jep një urdhër ushtrisë për luftën në Ukrainë

Putin i jep një urdhër ushtrisë për luftën në Ukrainë Putin i jep një urdhër ushtrisë për luftën në Ukrainë Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar komandën ushtarake të vendosë forcat e parandalimit bërthamor në gatishmëri të lartë, pas deklaratave që i quan “agresive” të vendeve të NATOS-s, raporton Reuters. Putin urdhëron forcat e parandalimit… Continue reading LAJM i fundit!! Putin i jep një urdhër ushtrisë për luftën në Ukrainë

Ja cka thot Biden.. Kemi dy opcione njera Lufta E Trete BOTERORE kurse tjetra..

Biden, kemi dy opcione, njëra prej të cilave është Lufta e Tretë Botërore Biden, kemi dy opcione, njëra prej të cilave është Lufta e Tretë Botërore Presidenti i SHBA Joe Biden tha se një alternativë ndaj sanksioneve të ashpra që Uashingtoni ka goditur Rusinë do të ishte Lufta e Tretë Botërore. “Ju keni dy opsione.… Continue reading Ja cka thot Biden.. Kemi dy opcione njera Lufta E Trete BOTERORE kurse tjetra..

Ministri ukrainas i Mbrojtjes: Ku janë ata që premtuan se do ta pushtonin Kievin për 72 orë? Nuk po i shoh

Ministri ukrainas i Mbrojtjes: Ku janë ata që premtuan se do ta pushtonin Kievin për 72 orë? Nuk po i shoh Ministri ukrainas i Mbrojtjes: Ku janë ata që premtuan se do ta pushtonin Kievin për 72 orë? Nuk po i shoh Ndërsa ukrainasit zgjohen në ditën e katërt të luftës, ministri i mbrojtjes i… Continue reading Ministri ukrainas i Mbrojtjes: Ku janë ata që premtuan se do ta pushtonin Kievin për 72 orë? Nuk po i shoh

Ukraina rimerr qytetin e dytë më të madh: Armiku rus është plotësisht i denoralizuar

Ukraina rimerr qytetin e dytë më të madh: Armiku rus është plotësisht i denoralizuar Ukraina rimerr qytetin e dytë më të madh: Armiku rus është plotësisht i denoralizuar Ukraina rivendosi kontrollin e plotë mbi Kharkiv, tha guvernatori i qytetit Oleh Sinegubov të dielën, pas Iuftimeve të ashpra me ushtrinë ruse. “Kontrolli mbi Kharkiv është plotësisht… Continue reading Ukraina rimerr qytetin e dytë më të madh: Armiku rus është plotësisht i denoralizuar

Elon Musk i siguron internetin Ukrainës, edhe kur rusët të ia ndalin

Elon Musk i siguron internetin Ukrainës, edhe kur rusët të ia ndalin Elon Musk i siguron internetin Ukrainës, edhe kur rusët të ia ndalin Elon Musk ka treguar se satelitët e tij Starlink tashmë janë pozicionuar mbi Ukrainë dhe qytetarët do të kenë akses të pa-ndalur në internet. Ukrainasit në ditët e tyre më të… Continue reading Elon Musk i siguron internetin Ukrainës, edhe kur rusët të ia ndalin

Kosnett: Duket se Vuçiq zgjodhi Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Kosnett: Duket se Vuçiq zgjodhi Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh Kosnett: Duket se Vuçiq zgjodhi Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, u është drejtuar BE-së dhe SHBA-së ta kenë parasysh veprimin e presidentit serb karshi Vladimir Putin, pasi… Continue reading Kosnett: Duket se Vuçiq zgjodhi Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Putin vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë

Putin vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë Putin vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar ushtrinë që të vendosë forcat parandaluese të Rusisë – referencë për njësitet që përfshijnë krahun bërthamor – në gatishmëri të lartë, duke cituar ato që i ka konsideruar deklarata agresive të liderëve të… Continue reading Putin vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë

Vullnetarë kroatë me përvojë lufte pritet të nisen drejt Ukrainës

Vullnetarë kroatë me përvojë lufte pritet të nisen drejt Ukrainës Vullnetarë kroatë me përvojë lufte pritet të nisen drejt Ukrainës Vullnetarë kroatë me përvojë lufte pritet të nisen drejt Ukrainës Vullnetarët e parë kroatë do të shkojnë në Ukrainë për ta mbrojtur këtë vend nga ushtria ruse e Vladimir Putinit. Siç raporton gazeta kroate, Dnevnik,… Continue reading Vullnetarë kroatë me përvojë lufte pritet të nisen drejt Ukrainës

Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi

Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka refuzuar ofertën ruse për bisedime në Bjellorusi, duke thënë se vet Minsku është përfshirë në pushtimin rus, por është shprehur i hapur për negociata në lokacione tjera. Siç raporton Reuters, Kremlini njoftoi pak qaste me parë… Continue reading Ukraina refuzon takimin me rusët në Bjellorusi