Ishin arrestuar duke blerë uniforma dhe emblema të UÇK-së në Prishtinë, njëri nga serbët ka lidhje me MPB-në e Serbisë

Ishin arrestuar duke blerë uniforma dhe emblema të UÇK-së në Prishtinë, njëri nga serbët ka lidhje me MPB-në e Serbisë Ishin arrestuar duke blerë uniforma dhe emblema të UÇK-së në Prishtinë, njëri nga serbët ka lidhje me MPB-në e Serbisë Njëri nga serbët e arrestuar mbrëmë pasi ishte kapur duke blerë uniforma dhe emblema të… Continue reading Ishin arrestuar duke blerë uniforma dhe emblema të UÇK-së në Prishtinë, njëri nga serbët ka lidhje me MPB-në e Serbisë

Lajm i Fundit!! Forcat Ruse hyjn në qytetin e dytë më të madh në Ukraine!!

Lajm i Fundit!! Forcat Ruse hyjn në qytetin e dytë më të madh në Ukraine!! Lajm i Fundit!! Forcat Ruse hyjn në qytetin e dytë më të madh në Ukraine!! Forcat ruse kan hyre ne Harkiv , qytetin e dyte me te madh te ukraines.. Kan raportuar zyrtaret e qytetit , teksa rusia po vazhdon… Continue reading Lajm i Fundit!! Forcat Ruse hyjn në qytetin e dytë më të madh në Ukraine!!

Momenti kur droni Turk godet konvojin e ushtrisë ruse

Momenti kur droni Bayraktar godet konvojin e ushtrisë ruse Momenti kur droni Bayraktar godet konvojin e ushtrisë ruse Një video e publikuar nga forcat ukrainase, shfaq momentin kur droni turk Bayraktar godet konvojin e ushtrisë ruse që ia mësyn Ukrainës. Në videon e publikuar më poshtë shihen pamjet nga ajri, ku konvoji i ushtrisë ruse… Continue reading Momenti kur droni Turk godet konvojin e ushtrisë ruse

Nuk janë as 20-vjeç, u kemi dhënë bukë e ujë, kanë telefonuar… 200 robër lufte/ Gjenerali zbulon si po trajtohen ushtarët e kapur në Ukrainë:

200 robër lufte/ Gjenerali zbulon si po trajtohen ushtarët e kapur në Ukrainë: 200 robër lufte/ Gjenerali zbulon si po trajtohen ushtarët e kapur në Ukrainë: Gjeneralmajori ukrainas Borys Kremenetsky u tha gazetarëve në Uashington të shtunën se Ukraina kishte kapur rreth 200 ushtarë rusë të cilët ishin “të pajisur keq”. “Kemi kapur rreth 200… Continue reading Nuk janë as 20-vjeç, u kemi dhënë bukë e ujë, kanë telefonuar… 200 robër lufte/ Gjenerali zbulon si po trajtohen ushtarët e kapur në Ukrainë:

“Ju kanë mbetur edhe disa orë, s’ka kuptim t’ju ndihmojmë”, ambasadori ukrainas shtanget nga përgjigjja gjermane

“Ju kanë mbetur edhe disa orë, s’ka kuptim t’ju ndihmojmë”, ambasadori ukrainas shtanget nga përgjigjja gjermane “Ju kanë mbetur edhe disa orë, s’ka kuptim t’ju ndihmojmë”, ambasadori ukrainas shtanget nga përgjigjja gjermane Ambasadori i Ukrainës në Gjermani, Andriy Melnyk, e ka kritikuar reagimin e qeverisë gjermane ndaj pushtimit rus të Ukrainës, duke e cilësuar “zemërftohtë”.… Continue reading “Ju kanë mbetur edhe disa orë, s’ka kuptim t’ju ndihmojmë”, ambasadori ukrainas shtanget nga përgjigjja gjermane

Ja cili eshte shteti i radhës që do ta furnizojë Ukrainën me armë ..

Ky është shteti i radhës që do ta furnizojë Ukrainën me armë i radhës që do ta furnizojë Ukrainën me armë Australia do të punojë me anëtarët e NATO-s për të furnizuar Ukrainën me armë, u tha gazetarëve të dielën kryeministri, Scott Morrison. Masa për të rritur mbështetjen vjen pasi Kryeministri tha të premten, Australia… Continue reading Ja cili eshte shteti i radhës që do ta furnizojë Ukrainën me armë ..

“Kanë marrë peng zyrtarët dhe kanë hequr flamujt”, BIE qyteti i parë në Ukrainë

“Kanë marrë peng zyrtarët dhe kanë hequr flamujt”, BIE qyteti i parë në Ukrainë “Kanë marrë peng zyrtarët dhe kanë hequr flamujt”, BIE qyteti i parë në Ukrainë Sipas mediave vendase mësohet se trupat ruse kanë pushtuar Nova Kakhovka, ose Kakhovka e Re. Është një qytet i vogël, por i vendosur në mënyrë strategjike në… Continue reading “Kanë marrë peng zyrtarët dhe kanë hequr flamujt”, BIE qyteti i parë në Ukrainë

Sulmi në Ukrainë – “Forcat ruse nuk po përparojnë siç e planifikuan” A po deshtojne Ruset??

Sulmi në Ukrainë – “Forcat ruse nuk po përparojnë siç e planifikuan” A po deshtojne Ruset?? Sulmi në Ukrainë – “Forcat ruse nuk po përparojnë siç e planifikuan” A po deshtojne Ruset?? Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar vlerëson se forcat ruse “nuk po bëjnë përparimin që kishin planifikuar”. “Ata po vuajnë nga sfidat… Continue reading Sulmi në Ukrainë – “Forcat ruse nuk po përparojnë siç e planifikuan” A po deshtojne Ruset??

Sa po i kushton një ditë Iuftë Putinit sipas shërbimeve ukrainase?

Sa po i kushton një ditë Iuftë Putinit sipas shërbimeve ukrainase? Sa po i kushton një ditë Iuftë Putinit sipas shërbimeve ukrainase? Lufta në Ukrainë nuk po shkon sipas planit të Vladimir Putin për shkak të vetëbesimit të lartë të Kremlinit, planit të dobët taktik dhe tronditjes nga rezistenca e ushtrisë së Ukrainës, pretendojnë shërbimet… Continue reading Sa po i kushton një ditë Iuftë Putinit sipas shërbimeve ukrainase?

Arrestohen tre serbë duke blerë uniforma e emblema të UÇK-së në Prishtinë, çka po përgatisnin?!

Arrestohen tre serbë duke blerë uniforma e emblema të UÇK-së në Prishtinë, çka po përgatisnin?! Arrestohen tre serbë duke blerë uniforma e emblema të UÇK-së në Prishtinë, çka po përgatisnin?! Policia e Kosovës në mbrëmje ka arrestuar tre shtetas serb D. Dolasevic, V.Jankovic dhe D. Dolasevic, të cilët kishin blerë emblema të UÇK-së në njërin… Continue reading Arrestohen tre serbë duke blerë uniforma e emblema të UÇK-së në Prishtinë, çka po përgatisnin?!