Dalin detajet rrëqethëse/ Biznesmeni italian u pa për herë të fundit në Pukë, ja çfarë u gjet në makinën e tij

admin 0

Detaje të reja dhe shqetësuese janë shfaqur në lidhje me zh du kjen në Shqipëri të sipërmarrësit italian, Davide Pecorelli, ish gjyqtar i sektorit Arezzo dhe themelues i një parukeri në Sansepolcro.

Mediat italiane kanë ng ritur al armin e zh du kjes së tij duke raportuar se nuk ka pasur asnjë lajm për 45-vjeçarin San Giustinese që nga 6 janari.

Makina me të cilën ai udhëtonte dhe kishte marrë me qira në Tiranë u gjet plotësisht e dj egur në natën midis 7 dhe 8 janarit në zonën e Pukës, në male në një zonë pothuajse të humbur, afër kufirit me Kosovën. Mediat italiane duke cituar burime raportojnë se hetuesit kanë gjetur brenda automjetit, objekte që i përkisnin Pecorelli, të tilla si një orë dore.

Burimet e poli cisë lokale thonë se, për rastin e “turistit të huaj”, het imet po vazhdojnë pa përjashtuar asgjë. He timet po ndiqen edhe nga Interpol, siç është praktika në këtë rrethanë. Nuk është ende e qartë nëse mbetjet njerëzore u gjetën brenda Skoda Fabia’ që u d ogj plotësisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *