E ΒUJSHME/ Plαs bοmba nga PD: Lulzim Basha e dinte që Berisha do shpαllej “non grαta”

admin 0

E ΒUJSHME/ Plαs bοmba nga PD: Lulzim Basha e dinte që Berisha do shpαllej “non grαta”

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi u shpreh se Lulzim Basha e ka ditur që Sali Berisha do të shpallej “non grata”.
Sipas tij, Basha e ka afruar datën e zgjedhjeve brenda PD-së për shkak se ka patur dijeni mbi Berishën,teksa shtoi se shpallja “non grata” e liderit historik të demokratëve ka krijuar një lloj shoku politik brenda PD-së.
“Lulzim Basha e dinte se Berisha do të shpallej “non grata”.Kjo çështje ka krijuar një lloj shoku politik brenda PD-së, sepse Berisha është themeluesi dhe lideri historik.
Jam i bindur që Basha ka afruar datën e zgjedhjeve sepse ka patur dijeni për shpalljen “non grata” të Berishës”, tha Nishani në “Frontline”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *