E ka mbajtur çdοhere të fshehtέ/ Ky është bashkeshοrti miΙioner i Alketa Vejsiut (Foto)

admin 0

E ka mbajtur çdοhere të fshehtέ/ Ky është bashkeshοrti miΙioner i Alketa Vejsiut (Foto)

Alketa Vejsiu eshte nje moderator shume e suksseshme pasi ka prezantuar shume programe dhe ka arritur rekorde shikueshmerie.Gjithmone per jetes e saj private ajo ka qen shume e rezervuar.
Alketa tregon se nuk do qe te perzieje televizionin me jeten e saj private dhe e vetmja gje qe ka treguar eshte se bashkeshorti i saj nuk ka lidhje me median dhe ka dy femije, nje vajze dhe nje djale.Bashkeshorti i saj eshte nje nder biznesmenet me te njohur dhe nje nder ndertuesit me te fuqishem.
Ai quhet Ardi Nelaj dhe eshte nga qyteti i Vlores. Prej vitesh drejton biznesin e tij ne fushen e ndertimit dhe eshte nje mik i afert i kryeministrit Rama.Ne 2006 ata kurorezuan lidhjen e tyre me nje dasme madheshtore.Cifti tani jeton ne Tirane ,ne nje kompleks vilash luksoze.Sot akoma nuk qarkullone ndonje foto e plote e c/ifti. Vejsiu ka treguar se bashkëshortin e ka njohur kur donte të binte një shtëpi për prindërit.
Ai ishte një ndërtues pallati, dhe pas disa takimesh, kishin rënë në dashuri.

“E kam njohur kur kisha vendosur të bleja një shtëpi për prindërit. Isha 20 vjeçe në atë periudhë dhe bëja dy punë.Ai ishte ndërtuesi i pallatit, që kisha zgjedhur për prindërit. Lashë një takim.Mbaj mend që ai hoqi syzet dhe unë pashë ato sytë e kaltër që të bënin të çmendeshe.Për nëntë muaj deri në pagesën e parë, nuk ndodhi asgjë, por më pas ndodhi historia jonë e mrekullueshme e dashurisë.
Historia e jetës sime,”– është shprehur Alketa Vejsiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *