E Rende Ne Shqiperi! 2 Qytetarë Humbën Jetën Pas Va.Ksinës Kineze, Reagon Fico:Ja Cdo Ndodhe Me Va.Ksinimin

admin 0


Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik prof. Albana Fico, ka deklaruar se humbja e jetës së dy të moshuarve në vendin tonë nuk ka lidhje me marrjen e dozës së vaksinës anti-COVID.
E Rende Ne Shqiperi! 2 Qytetarë Humbën Jetën Pas Va.Ksinës Kineze, Reagon Fico:Ja

“Nuk ka një lidhje mes humbjes së jetes se këtyre personave dhe bërjes se vaksines. Në këtë situatë të COVID-19 jemi fokusuar aty dhe harrojmë që disa shkaqe të tjera si infrakti, janë ende aty. Për rastin e vaksinave antiCOVID ka një Komitet të caktuar, por nuk ka lidhje me vaksinën. Nuk kemi shkak të ndëpresim vaksinimin, sepse çdo person i vaksinuar është një jetë e shpëtuar”, theksoi Fico.

Prof. Albana Fico i bëri apel qytetarëve të vaksinohen dhe të mbajnë kontaktin me mjekun e familjes. Më herët edhe Silva Bino reagoi lidhur me deklaratën e mjekut Erion Dasho, teksa tha se nuk ka fare lidhje mes vaksinimit me vaksinën kineze dhe vdekjes së dy të moshuarve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *