Geci: Ku ishit ju zagaret e PDK-së kur u votua specialja!?

admin 0

Geci: Ku ishit ju zagaret e PDK-së kur u votua specialja!?

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka reaguar ashpër ndaj kritikuesve të ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvallës.
Geci përmes një postimi në Facebook, i quan ‘zagarë’ të PDK-së dhe Hashim Thaçit ata që tash po fyejnë Donikën.
Ai i pyet se ku ishin kur u votua Gjykata Speciale?
Sipas tij, Donika gjithmonë ka kërkuar drejtësi për v rasjet politike të atdhetarëve të LDK-së.

Kush e votoi specialen!
Ku ishit ju zagaret e PDK-s kur u votua specialja!?
Zagaret e Hashimit kërkojn gjahun aty ku nuk gjindet!
Ju o zagarecat e PDK-s që kerkoni shkarkimin e Donikes!
Ju që e lehni Hënen veq pse ajo me driten e saj i bënë dritë Kosovës!
Ju që e kerkoni gjahun aty ku nuk gjendet, kerkoni,kerkoni,se e gjeni në oborrin tuaj,aty pari e gjeni të fshehur nën jorganin e Vuçiçit dhe në oborrin e polarit prej Broje.
Ju o zagaret e Vuçiçit të Hashimit të Edi kristaqit e Stanishiqit, pse po friksoheni nga një grua e cila ka qen e bija e Heroit Isuf Gervalla,atij atëdhetarit të çmuar që e vrau Serbia 2000 km larg Atdheut njësoi si ju Doniken e lehu edhe ambasadori i Rusis në OKB.
A e dini ju se ajo nuk thehet,nuk liget as nuk koritet.

Ajo nuk ju ka akuzuar juve por kriminelet dhe vrastaret e të gjitha ngjyrave që ja kan zënë frymen Atdheut.
Krimineli është kriminel,ai duhet të denohet të izolohet e të shporret nga shoqria jonë kushdoqofshin ata.
Pse ju PDK po i friksoheni drejtsisë, drejtsi kjo të cilen vet e keni kerkuar ju.A e dini o zuzar se zonja Donikë është e zier në çelik ajo gjithmonë ka kerkuar drejtsi për vrasjet politike të atdhetarve të LDK-s,mu per kta LDK-ja e lidhur ngusht me juve e ka përzer duke e ngrehur zvar nga kuvendi,ajo sa te ekziston do te qendron e fuqishme mbas deklaratave të saja.
Për ta nënshtruar zonjen Donikë duhet se pari ta pastroni veten nga e kaluara e dyshimt e juaja,nga pisehanet që i keni bërë në emer të çlirimit të atedheut,duhet të qlirohni nga e kaluara e juaj ajo e kaluar që me doren e juaj e keni vrarë Kosovën i keni vrarë ligjet e saj,a ishit ju ajo PDK-ja dhe eproret e juaj politik dhe ushtarak thonit, ata që nuk e votojn Specialen jan tradhetar!
A ishit ju ata që Albinin e quanit gënjeshtar dhe tradhetar,vetem pse protestonte që të mos votohet Specialja,ju e shani Doniken e cila me këmbngulje gjithmon ka kerkuar zbardhjen e vrasjeve politike,ashtu siq ka gjurmuar me dekada që të zbardhet vrasja e babajt të saj,ajo me këmbngulje po kerkon të njëjten gjë edhe për të tjeret,Z.Schwarz po kerkon drejtsi asgjë më shumë ashtu siq po kerkon drejtësi për viktimat e tërë Kosova ,bile edhe ata që sot jan në Hagë kur dje ishin në liri kerkonin drejtsi,sot kur drejtsia ka ra mbi ta PDK po kerkon shtrembsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *