Histori e H.idhur – Nana U Martu E Mu Me La Te Gjyshi E Gjyshja, Kur U Rrita Me Shiten Me Pare Dhe U Martova Me…

admin 0

Histori e H.idhur – Nana U Martu E Mu Me La Te Gjyshi E Gjyshja, Kur U Rrita Me Shiten Me Pare Dhe U Martova Me…

Nana u martu e mu me la te Gjyshi e Gjyshja, kur u rrita me shiten me pare dhe u martova me…– Pershendetje deshta tju tregoj historin time gjithve juve jam nje vajz 27 vjeqare jam rrit ne nje familje shum te varfer qysh e vogel kam jetu te shpija gjishes shkaku se mami im ka qen e martune niher dhe esht nda nga burri dhe un mbes jetime baben shum pak e mbaj mend edhe nuk e di qysh u sill me nanen tem se un as me mamin tem nuk kam nejt qe me ma tregu historin e babes tem se kur martohet mami per dyten her mue mlen tek gjishja dhe aty rritem isha shum e vogel kur me la mami tek gjishja dhe u martua isha 2 vjeqe u rrita tek dajt i mbusha 7 vjeq gjisha dhe gjishi nuk jetun shum kur i mbusha 10 vjet ata vdiqen iken nga kjo bote dhe mbeta me dajt dhe nuset e dajve kushtet i kemi pas te shtira, te varfer shum dalshum shitshum lemeka per mu ba hidre me hager buk e me hager diqka me mush barkun ishum shum tvarfer dhe kur i mbusha 18 vjeq u detyrova tmartohem me dikon qe se njofsha dajallart mshiten me pare per ni burr 8 vite para meje nuk disha qka me bo jam nje qik shum e urt dhe vendosa te martona kur u martova gjithqka shkoj mir…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *