HlSTORlA e 19-vjeçares nga Tirana: FlTOJ deri në 4000 euro duke…

admin 0

HlSTORlA e 19-vjeçares nga Tirana: FlTOJ deri në 4000 euro duke…

Në programin “Exclusive”, në Top Channel, 19 vjeçarja nga Tirana, rr;ëfeu si është ta punosh si str.iptiste në Tiranë, një punë që e bën prej 3 vitesh!Ndër të tjera, pyetjes së gazetares Olsa Muhameti, se cila është shifra më e lartë që ka fituar si str.iptiste, Sara u shpreh se në një mbrëmje nga bakshishet ka fituar deri në 400 euro në mbrëmje, ndërkohë në muaj vlera ka shkuar deri në 4000 euro.Ajo u shpreh se me paratë e fituara, dëshiron t’i investoj në një biznes shërbimi. Familja e saj e ka ditur, qe prej fillimit punën e saj! Sara shpjegon se puna si str.iptise nuk është e jashtëzakonshme, nëse ruan etikën dhe profesionalizmin, per të mos rënë pre e kërkesave të klientëve, të cilët i ngatërrojnë ato vajza me punëtore se.ksi.

“Në fakt me baletin apo kërcimin i kam lidhjet shumë të hershme, që e vogël kam qenë pjesë e kurseve të baletit, ku dhe ku kam performuar në aktivitete të ndryshme artistike ne vendin tim të lindjes apo dhe në qytete të tjera. Por gjithsesi, nuk është kjo arsyeja qe ndodhem në këtë punë.
Duke qenë se kisha disa eksperienca si kameriere, po kërkoja diçka të tillë, por vendosa të provoj si kamariere e jetës së natës duke ditur që ka më shumë bakshishe.Në fillim kisha atë ndrojtjen se ku po punoj, por dhe për faktin që jam natyrë pa shumë komplekse e kalova lehtë këtë moment. Gjatë punës si kamariere shikoja në tërësi sesi funksionojnë gjerat, se çfarë ndodh brenda një “Night Clubi”. Dhe shikoja qe nuk ndodhte asgjë e keqe, përveçse vajza të bukura shoqëronin klientët në tavolina ndërsa ata pinin një pije. Edhe gjate kohës që isha kamariere, shume klientë kërkonin që të isha unë ajo që do i shoqëroja në tavolina, nga këtu me lindi ideja përse te mos e provoja edhe unë të isha si një nga vajzat që e bënin këtë gjë çdo natë”.

Më kishin folur vajzat e tjera apo edhe menaxheri, që nuk ka asgjë të fshehtë që ndodh përveç atyre që ne shihnim, por prapë kisha një farë stepje, po sikur kështu, po sikur ashtu, por koha kaloi shpejt dhe nuk vura re asgjë nga “Po sikurat qe mendoja”. Kur hipa per here te pare ne stage, po dri;dhesha e tera. Sado që ne femrave na pëlqen të tërheqim vëmendje, nuk ishte aq e thjeshte gjithe syte te jene mbi ty, ndërsa t’i rrotuIIohesh rreth një tubi per te ofruar lëvizje sa me se.nsuaIe te mundshme. Mezi po prisja te mbaroja dhe te ulesha tek ai vendi im ku qëndroja gjatë natës.
Sa vjeç ishe, kur nise të punoje si str.iptiste?20 vjeçe.Po momenti i parë në skenë ka qenë i sikIetshëm?Sigurisht që po.Ishte një performancë si e dojë ti?Si herë e parë nuk ishte ashtu siç e imagjinoja unë, por ishte e këndshme gjithsesi.
Ku mësove të kërceje er;otik dance?
Vetë femra e ka sensuaIitetin e saj, pastaj vetë puna eksperienca të bëjnë të mësosh akoma më shumë.Bashkëpunon ti me vajzat e tjera?Po sigurisht jemi të afrueshme dhe bashkëpunuese me njëra-tjetrën.
A është familja në dijeni të punës?Po e dinë shumë mirë, ja kam treguar që në momentet e para.Pse e more vendimin t’ua tregoje?
E para jam natyrë pa komplekse si të thashë, por edhe se dua mbështetjen e tyre , nuk ndihem rehat me veten, nëse mbaj gjëra të fshehta sidomos familjes.
Lajmi i Plot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *