Ja Se Si Shkríhet Dhjámí: Çdo Natë Para Gjumit, Pije Këtë Lëng..!? Efekte Te Mahnitshme..!?

admin 0

Ja Se Si Shkríhet Dhjámí: Çdo Natë Para Gjumit, Pije Këtë Lëng..!? Efekte Te Mahnitshme..!?

Një person që ka fituar kile shtesë mùnd të pyesë…
Si mùnd të dobësohem në një kohë të shkurtër, pasi jo të gjithë kanë luksiin për të shkuar me orë të gjata në palestër apo për të ndjèkur një diietë të rreèpttë.
Kështu, në këtë artiikull do t’ju tregojmë për një lëng shumë të shëndetshëm dhe efikas për të elímínùar trupin nga pesha e tepërt dhe mbi të gjitha për ta pastruar trupin nga çdo elemeent i dèmmshëm për mirë-funksionimin e trupit tonë.

Ana më e ndritshme e këtij lëng është se është shumë i shëndetshëm dhe i gjithi natyral pra pa konservantë dhe pa lëndë që do t’i sillnin kkèq-funksioniimin organizmit tuaj.
Mjèkët këshillojnë se ky lëng do t’ju bëjë shumë efèkt për t’u liruar nga pesha e tepërt, por që të funksionojë ju duhet ta pini gjithnjë para se të shkoni për të fjetur në darkë.
Arsyeja lidhet me faktin se gjatë ditë, ne mùnd të konsumojmë lloje të ndrýshme të ushqimeve, duke miksuar ato të shëndetshmet me të pa-shëndetshmet, por nëse pijmë këtë lëng para gjumit, ai do të shkriíjë të gjitha lënndët shtesë dhe jo të dobiishme nga trupi juaj.
Si mùnd ta përgatisim këtë lëng. Si fillim merrni përbërësit e mëpposhttëm:

2 shkopinj të thatë kanelle
1 lugë gjelle me uthullën e bardhë të gatimit (uthull molle)
4-5 gjethe të freskëta të majdanozit
gjysmë kokrre limoni
1 lugë gjelle me mjaltë
1 litër me ujë të pijshëm (pa gaz)
Vijoni kështu me përgatitjen e lëngut që ju shkriín dhjámiín:
Është e sígùrt, ju e përgatisni në shtëpi këtë lëng të mrekullueshëm i cili kërkon një kohë shumë të shkurtër për të bërë gati.
Hapi i parë: Marrim një enë gatimi dhe brenda saj shtojmë ujin e pijshëm dhe e vëmë në sobën e gatimit për ta vlùar.
Hapi i dytë: Sapo uji në enën e gatimit të fillojë të vlòjë, hèdhím brenda enës të gjithë përbërësit e tjerë që kemi përmendur në listën më sipër.
Hapi i tretë: Duke vlùar dhe me të gjithë përbërësit brenda në ujë, e lëmë enën për 30 minuta duke vlùar dhe më pas e fíkím sobën dhe e lëmë lëngun të ftohet.
Përdorimi i saktë për mirë-funksionimit e tij:
Në mënyrë që ky lëng që sapo përgatitët të bëjë efekt të saktë për të elímínuar dhjámín dhe kilet e tèpèrta, ju duhet që të pini një gotë uji me këtë lëng, para se të shkoni për të fjetur në darkë.
Përdoreni deri sa të shikoni se trupi juaj po shkon në peshën ideale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *