Kapet djali i të ndjerit Azem Hajdari, ja çfarë iu gjet në makinën luksoze që drejtonte

admin 0

Kapet djali i të ndjerit Azem Hajdari, ja çfarë iu gjet në makinën luksoze që drejtonte

Djali i vogël i Azem Hajdarit është kapur me dr ogë në Elbasan. Atij i është gjetur lëndë nark otike has hash në një mjet luksoz gjatë kontrollit nga Pol icia. 23-vjeçari shoqërohej së bashku me një shokun e tij. Nuk dihen ende rrethanat e këtij shoqërimi të djalit të Azem Hajdarit dhe vëllait të deputetes Rudina Hajdari.
23-vjeçari ka emrin e babait të tij, Azem Hajdari i cili ishte lider i protestave studentore të ’90-’91 që sollën rrëzimin e regjimit komunist.
Nëna e 23-vjeçarit, Fatmira Hajdari ishte gjyqtare e Gjykatës së Apelit në Tiranë, por u shkarkua nga Vettingu. Gjithashtu ai ka një vëlla më të madh, Kiri Hajdarin dhe motrën deputete Rudina Hajdari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *