Kapet në Durrës pesh kaqeni që peshon 650 kg dhe i gjatë 6.5 metra

admin 0

Kapet në Durrës pesh kaqeni që peshon 650 kg dhe i gjatë 6.5 metra

Një peshkaqen i madh është kapur në thellësitë e detit Adriatik, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni i rrezikshëm është kapur nga peshkatarët durrsakë në anijen Geraldo.Kapiteni Kapllan Rama për rastin në fjalë tha se ka 40 vjet në det dhe kjo është hera e pestë që kap peshkaqen, shkruan Tv Klan


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *