Kimete Berisha Go det Rende Albin Kurtin Albini Eshte Mash trus Vetem Ibrahim Rugova Nuk E Ka Mash tru Askend

admin 0

Kimete Berisha E Quan “Godet” Rende Albin Kurtin -Albini Eshte Mashtrus Vetem Ibrahim Rugova Nuk E Ka Mashtru Askend !!!

Publicistja e njohur Kimete Berisha ka vazhduar me kritika për qeverinë aktuale të Kosovës dhe kryeministrin Albin Kurti.Kimete Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook, tha se kjo është qeveri m.ash.truese, që bën alkimi, dhe kujton se me so.fizma e me dhurata ‘uj.kun e bën dajë’!
Madje, ajo përmendi edhe presidentin histori Ibrahim Rugovën, ku tha se është i vetmi që nuk e ka ma.shtruar askënd
“Derisa po i bën ‘për vete’ njerëzit e po.sht.ër, në të njejtën kohë po i h.umb njerëzit e mirë.Veç Ibrahim Rugova deri tash e ka ditur se shqiptarët nuk i bën b.uda.llë, prandaj është i vetmi politikan që nuk e ka m.asht.ruar askënd! “, shkroi publicistja Kimete Berisha.
Postimi i plotë:Gjejeni një Kimete më të ‘mirë’.A ju kujtohet filmi ‘God forgives….I don’t’ ?Eh, në atë titull më gjen tani!Jo Terence Hill se Terensi i hollë, por ‘Bud Spencer’, se gjithë kam pasur prirje kah trashësia, jam një njeri që u çu e u lind 6 kg, analizoje tash ti vet.Unë ju kam ndihmuar (me t’hallall), kam punuar shumë për Vetëvendosjen dhe kërrsh jam bë me krejt për ‘ndryshim’, mendja ime.

Ama, kam gabuar!Menjëherë e kam kuptuar se si krejt, ama komplet hajnat dhe të k.o.rr.up.tua.rit në administratë janë bërë ortakët dhe bashkëpunëtorët më të ngushtë të kësaj qeverie, e cila i ka afruar, ngritur dhe shpërblyer vetëm ata që dinë me vjedh.
Këta djemtë e këto çikat e vetëvendosjes që vijnë në punë me pandufke, këta të stilit ‘granny’, me jaka aknagërsh përmbi xhemper, s’kanë çka më çojnë fjalë mua, sepse ‘unë nuk kthehem’.Nuk kthehet loçka!E kam tabiat t’keq.
As mos m’u kthe, as s’të kthehem.(Nejse, dashnisë t’parë ju kam kthy mbas shumë kohe, por për këtë muhabet ju tregoj një herë tjetër).
Pse jeni i.dhnu prej meje?Hatri është më i madh se zori!Çka po ju duhem unë juve, nëse jam ‘kaq e po.sht.ër’!Unë s’kam gjë n’dorë!Lumturia juaj me qeverinë nuk varet prej meje.Nuk lexoj asgjë që më bën nervoz, asnjë shamje, asnjë 0fendim nuk e lexoj kurrë.Shumë e ruaj higjienën shpirtërore.Ama, për ata që nuk besojnë, u them se nuk ka pr.es.ion, nuk ka sha.mje, nuk ka o.fe.nd.im, nuk ka frikë që ma ndryshon mendjen se kjo është qeveria më e dobët që ka pasur Kosova ndonjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *